Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Uroczyste obchody 80 - tej rocznicy wybuchu II wojny światowej w naszej szkole

A więc wojna! pod takim tytułem od września był realizowany w naszej szkole projekt autorstwa Pań - Doroty Frątczak i Małgorzaty Kubickiej dotyczący wydarzeń z lat 1939-1945. Składał się on z bardzo wielu zadań, które pozwoliły na zaangażowanie do jego wykonania bardzo dużej ilości uczniów. Korytarze szkoły i sale lekcyjne zostały ozdobione pracami uczniów przedstawiającymi bardziej i mniej znanych bohaterów  z czasów II wojny światowej.
W dniu podsumowania projektu we wtorek 22 października klasy wraz z opiekunami uczestniczyły w serii prelekcji przygotowanych przez kolegów z klas siódmych i ósmych. Była to wspaniała okazja do poznania nie tylko znanych z podręczników aspektów wojny obronnej i wydarzeń z lat 1939-1945 ale również poszerzenia swojej wiedzy i fascynacji tematyką.  Znalazły się też zadania dla przyszłych kryptologów przygotowane przez klasę 7 C pod czujnym okiem Pani Olgi Zaród. Po omówieniu każdego tematu uczniowie odpowiadali na pytania uzyskując za poprawne odpowiedzi okolicznościowe żetony, które mogli wymienić na oceny z historii.
Osobną częścią projektu była inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów pod kierownictwem Pani Anny Plewki.  Ukazano w niej heroiczną postawę obrońców Westerplatte oraz trudną sytuację Polski we wrześniu 1939 roku.
Uczniowie najpierw występowali przed społecznością szkolną a następnie przed rodzicami. Zaangażowanie młodych aktorów za każdym razem było nagradzane gromkimi brawami. Dzień podsumowania realizacji projektu na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.