Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Biblioteka

Procedura funkcjonowania biblioteki w czasie epidemii COVID-19 

1. Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z godzinami podanymi na stronie internetowej, przy wejściu do Szkoły oraz na drzwiach bibliotek w budynku "A" i budynku "B".
2. Regularnie są czyszczone powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy np. klamki, blaty i drzwi wejściowe.
3. Zapewnia się systematyczne wietrzenie pomieszczenia - co godzinę. 
4. Uczeń wchodzi do biblioteki w maseczce z umytymi / zdezynfekowanymi rękami.
5. W wypożyczalni mogą przebywać jednocześnie dwie osoby. Należy zachować bezpieczną odległość, rekomendowana jest minimum 1,5 metra.
6. Czytelnikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie i rekomenduje się składanie zamówień ustnych lub na karteczce.
7. Stały kontakt nauczyciela bibliotekarza z nauczycielami języka polskiego umożliwi wcześniejsze (48 godzin) przygotowanie książek.
8. Łącznicy biblioteczni mogą dostarczać nauczycielowi bibliotekarzowi "klasową listę zamówień". Wówczas nauczyciel przygotuje wcześniej zamówione egzemplarze dzięki czemu skróci się czas odbioru książek.
9. Obsługa czytelnika jest ograniczona do minimum - tj. do wydania przygotowanych wcześniej lektur, które uczniowie samodzielnie odbierają książkę z wyznaczonego miejsca.
10. Zwracanie książek. Należy:
- podać klasę, imię i nazwisko
- podać numer inwentarzowy książki
- odłożyć książkę w wyznaczone miejsce
Odizolowane egzemplarze oznaczone są datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania na obowiązkowe 48 godzin. 
11. Uczniowie klas I -III przychodzą do biblioteki z wychowawcą na wcześniej umówioną godzinę. Wychowawca podaje wówczas nazwisko dziecka oraz numer inwentarzowy wypożyczonej książki.

Godziny pracy biblioteki:
Poniedziałek 9:00-15:00
Wtorek 9:00-15:00
Środa 9:00-15:00
Czwartek 9:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Nauczyciel bibliotekarz: Natalia Kuzalska - Grzelak

Biblioteka szkolna w budynku A to pomieszczenie zaaranżowane tak, by mogło pełnić funkcję centrum edukacyjnego szkoły… księgozbiór dostosowany do wieku czytelników z klas I-III, wolny dostęp do półek. Szeroka gama czasopism i komiksów codziennie czekają na najmłodszych uczniów naszej szkoły. Biblioteka jest  przestrzenią do czytania, czytania i odpoczynku.

Biblioteka szkolna w budynku B to centrum aktywności życia społeczno - kulturalnego szkoły, miejsce integrujące społeczność szkolną, przyjazne wszystkim uczniom. Biblioteka posiada bogatą ofertę czytelniczą. Informacja i wiedza oraz zasoby kultury dostępne są rzetelne, aktualne i neutralne. Osobom mającym różnego rodzaju trudności w korzystaniu z jej zasobów zapewniamy odpowiednie wsparcie.

Regulamin pracy biblioteki

Wyniki plebiscytu pod nazwą „Książka wiosny” W dniach 03-14.04.2023 r. w bibliotece szkolnej odbywał się plebiscyt pod nazwą „Książka wiosny”. Uczniowie klas IV-VIII głosowali na swoje ulubione książki. Łącznie zostało oddanych 38 ważnych głosów (zawierających imię i nazwisko autora, ty...

Na ostatnim spotkaniu "Koła czytelniczego" odwiedziły nas wolontariuszki z klasy VA.  Uczennice przygotowały dla swoich młodszych koleżanek ciekawe zajęcia na temat znanych bajek i baśni. Zadaniem uczestniczek zajęć było między innymi: odgadywanie zagadek (także muzycznych), rozwiązanie krzyżówki na temat b...