Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Doradztwo zawodowe

Celem doradztwa zawodowego w  szkole podstawowej jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania przy wsparciu doradczym decyzji edukacyjnych i zawodowych uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz informacje na temat rynku pracy i systemu edukacji.

klasy I - VI - Orientacja Zawodowa– ogół działań o charakterze dydaktyczno-wychowawczym ukierunkowanych na kształtowanie u uczniów szkoły podstawowej pozytywnych i proaktywnych postaw wobec pracy i edukacji poprzez poznawanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień  oraz nabywanie wiedzy na temat zawodów i rynku pracy.

klasy VII - VIII - Doradztwo Zawodowe uporządkowane i zaplanowane działania mające na celu wspieranie uczniów klas VII–VIII szkoły podstawowej w procesie świadomego i samodzielnego podejmowania decyzji edukacyjnych, a także zawodowych z uwzględnieniem zainteresowań i predyspozycji zawodowych.

Zajęcia z doradztwa zawodowego w kl. VII i VIII prowadzi p. Aleksandra Bednarek

Doradcą metodycznym opiekującym się naszą szkołą jest p. Anna Zientalska

Koordynatorem szkolnym do spraw doradztwa zawodowego jest p. Elżbieta Guzińska

Nasza szkoła w ramach doradztwa zawodowego współpracuje m. in. z PPP nr 2 w Łodzi ul. Motylowa3  i ŁCDNiKP

90-142 Łódź ul. Kopcińskiego 29
tel. 42 678-33-78, fax 42 678-07-98


W naszej szkole odbył się cykl spotkań dla uczniów klas VII i VIII , które prowadziła pani Anna Zientalska - konsultant do spraw doradztwa zawodowego z ŁCDNiKP.

Podczas spotkań uczniowie kształtowali umiejętność świadomego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej. Były także przeprowadzone badania predyspozycji i uczestnicy rozpoznawali swój potencjał w kontekście wyboru szkoły ponadpodstawowej i zawodu.

Młodzież aktywnie i kreatywnie brała udział w warsztatach, które okazały się dla nich pomocne i ciekawe.