Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spalski Park Krajobrazowy klasa VIB i VID

11 października 2016r. o godz. 8.30 wyjechałyśmy z uczniami klas VIB i VID (razem 43 osoby) na wycieczkę do Spalskiego Parku Krajobrazowego.
Jako punkt pierwszy programu zwiedzaliśmy piaskowe groty w Nagórzycach. Następnie przejechaliśmy przez tamę w  Smardzewicach do Spały, gdzie zobaczyliśmy pomnik Żubra. Kolejnym punktem programu był bunkier kolejowy w Konewce, który uczniowie zwiedzili z wielkim zainteresowaniem.
W Tomaszowie Mazowieckim poszliśmy na spacer do Rezerwatu Niebieskie Źródła, a następnie przeszliśmy do Skansenu Rzeki Pilicy, gdzie razem z przewodnikiem oglądaliśmy pojazdy z czasów II wojny światowej wyciągnięte z rzeki Pilicy oraz konstrukcje dawnych młynów wodnych oraz narzędzia domowego użytku.
Z uwagi na złe warunki atmosferyczne zamiast ogniska w drodze powrotnej do Łodzi zatrzymaliśmy się w Restauracji Mcdonald’s.
Wszyscy wróciliśmy z wycieczki zadowoleni. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę dot. zwiedzanych miejsc.