Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Międzynarodowy Projekt „Me – You –Us”

W pierwszym tygodniu roku szkolnego 2019/2020 cztery nauczycielki z naszej szkoły uczestniczyły w szkoleniu w ramach Międzynarodowego Projektu „Me – You –Us”. Projekt ten powstał z myślą o edukowaniu uczniów w trzech blokach tematycznych: prawa człowieka, różnorodność i postawa obywatelska. Osoby dorosłe wiedzą, że świadomość naszych praw, otwartość na różnorodność i potrzeba przyjmowania czynnej postawy obywatelskiej jest gwarantem stania się odpowiedzialnym obywatelem świata. Nasi uczniowie dzięki zajęciom przeprowadzanym w ramach projektu tę świadomość nabędą.

W projekcie szczególny nacisk położony jest na szeroko rozumianą tolerancję. Po zajęciach przeprowadzonych w ramach projektu naszą ambicją jest by uczniowie stali się tolerancyjnymi, pełnymi empatii, żyjącymi z uwzględnieniem zasad poszanowania drugiego człowieka ludźmi. Pragniemy, by zyskali świadomość, iż każda osoba bez względu na wszelką odmienność (kulturową, religijną, językową) jest wyjątkowa i ma prawo do życia zgodnie z własnymi przekonaniami. Mamy też nadzieję uświadomić uczniom co jest prawdziwą siłą społeczeństwa obywatelskiego i przekonać ich jak wielka moc tkwi w działaniach „zwykłych obywateli” Międzynarodowy projekt „Me – You - Us” jest dużym wsparciem dla edukatorów w takich działaniach. Oferuje on nauczycielom dostęp do rozbudowanej bazy materiałów oraz kontakt z ekspertami zajmującymi się edukacją równościową i międzykulturową. Dzięki temu pedagodzy będą mieli możliwość poruszenia w swojej pracy z młodzieżą tematów związanych z wielokulturowością, walką z uprzedzeniami i stereotypami narodowościowymi, etnicznymi i religijnymi oraz wprowadzenia działań integracyjnych.

To już kolejny etap projektu „Me – You –Us”. W lutym 2020 r. z naszej szkoły poleciały do Madrytu kolejne Panie nauczycielki. 

Współczesny świat jest pełen różnorodnych wyzwań i sytuacji, którym musimy sprostać nie tylko w aspekcie osobistym, ale również jako pedagodzy. Ciągłe zmiany wymagają od nas elastyczności, kreatywności, adaptacji – jednym słowem ciągłego rozwoju i dlatego my nauczyciele SP122 wzięliśmy udział w szkoleniu w dniach od 3 do 7 lutego 2020 r. w ramach projektu unijnego ,,My Europe, your Europe, your Say” w Madrycie. Dokształcanie się jest elementem nieodzownym i niezbędnym w karierze każdego nauczyciela, i którego ideę i sens popieramy całym sercem. Odpowiednie wyposażenie i zaangażowanie organizatorów umożliwiło przeprowadzenie szkolenia na bardzo wysokim poziomie, w którym uczestniczyło około 40 pedagogów, którzy przyjechali z różnych zakątków Europy. Poruszona na kursie problematyka dostosowana była do aktualnych potrzeb i kwestii, z którymi  nauczyciele borykają się na całym świecie w codziennej pracy edukacyjnej. Omawiane zagadnienia poparte były prezentacjami multimedialnymi, nagraniami zajęć, elementami muzyki oraz różnego rodzaju pomocami dydaktycznymi. Uczestnicy szkolenia poszerzali wiedzę i doskonalili swoje umiejętności według szczegółowo ustalonych zagadnień przygotowanych dla dwóch grup.