Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mali naukowcy z IIA

Dzięki uprzejmości taty koleżanki z naszej klasy - Pana Przemysława Perlikowskiego, trafiliśmy do Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, gdzie w ramach zajęć "Politechnika dzieciom" braliśmy udział w warsztatach pt. "Czerpanie papieru" i "Rozpoznawanie rodzaju mas włóknistych za pomocą mikroskopu".

Pierwsze wrażenie kiedy, we wtorek - 21 listopada weszliśmy do Instytutu było piorunujące ... wspaniałe rzeźby i przedmioty codziennego użytku i wszystko wykonane z papieru. I wtedy pojawiło się nasze pytanie: "Jak to jest możliwe? W naszych warsztatach brali udział nie tylko pracownicy naukowi, ale także studenci- którzy nie mogli się nadziwić, ile mamy energii i jak szybko się regenerujemy.

 Całość zdobytej wiedzy i nowych doświadczeń oszałamiała nas, a znaczenia nowych słów: zręby, bobina, celuloza, włókna stały się już dla nas bardzo przyjazne.
Fajnie, że to spotkanie z nauką było rzeczowe i doskonałe, a dodatkowo inspirujące. I nie ukrywamy, że żegnając się z Instytutem pomyśleliśmy "...a może tu kiedyś wrócimy - jako studenci, a w przyszłości naukowcy ...?".