Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dni Krajów Niemieckojęzycznych

W marcu odbywały się w Łodzi Dni Krajów Niemieckojęzycznych. Nasza szkoła brała w nich udział i były to następujące przedsięwzięcia :                                                
1. Grupy uczące się języka niemieckiego z klas 8 b, d i c uczestniczyły w projekcji filmu pt.  Good bye Berlin . Film w wersji niemieckiej z polskimi napisami dla młodzieży i o młodzieży, poruszał tematykę przyjażni, tolerancji, odpowiedzialności za własne czyny oraz przede wszystkim kwestię dojrzewania.                                                     
2. Oskar Hofmokl z klasy 8 b wziął udział w konkursie recytatorskim. Za wiersz  Mein blaues Klavier  Else Lasker - Schueler uczeń otrzymał wyróżnienie.                             
3. Krzysztof Kozłowski z klasy 8 d odebrał nagrodę za zajęcie ex aequo pierwszego miejsca w konkursie plastycznym  Wynalazki z krajów niemieckojęzycznych . Uroczystość odbyła się w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego.