Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Bliżej Europy

Innowacja prowadzona przez panie Grażynę Śwituniak i Bożenę Cholewińską

Innowacja pedagogiczna „Bliżej Europy” przeznaczona jest do pracy z dziećmi w pierwszym etapie kształcenia.

Realizacja zawartych w niej treści przyczynia się do ukształtowania młodego człowieka otwartego na świat, tolerancyjnego, mającego świadomość różnorodności kultur, przynależności do swojej małej i wielkiej ojczyzny.

Do najważniejszych zadań realizowanej innowacji należy zaliczyć szerzenie informacji o państwach europejskich, ułatwienie rozumienia Unii Europejskiej we wszystkich jej aspektach, przygotowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Celem realizowanej innowacji jest ukazanie miejsca i roli Polski w jednoczącej się Europie, budzenie poczucia tożsamości europejskiej na gruncie miłości do małej i wielkiej ojczyzny, rozwijanie świadomej potrzeby współpracy z innymi w rozwiązywaniu problemów Europy.

Na zajęciach uczniowie pracują odpowiednio dobranymi metodami aktywnymi, wiadomości zdobywają poprzez samodzielne dochodzenie do wiedzy, gry i zabawy edukacyjne.