ARCHIWUM 2016/2017 << powrot

Mistrzostwa Łodzi w Czwórboju Dziewcząt

23 maja odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Czwórboju Dziewcząt. W zawodach brało udział 29 szkół. Dziewczęta rywalizowały w rzucie piłką palantową, skoku w dal, biegu na 60m i 600m.
Uczennice naszej szkoły zdobyły III miejsce i brązowy medal. Dodatkowo Gabrysia Juszczak wygrała nagrodę indywidualną dla najlepszej wieloboistki w Łodzi. Ogromne gratulacje dla dziewcząt.

Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych

W dniu 15 maja została rozegrana ostatnia, IV runda zawodów. Na starcie całej imprezy stanęło ponad 600 uczniów. Podczas rywalizacji chłopcy i dziewczęta startowali w następujących konkurencjach: 60m, 60m przez płotki, 300m, 600/1000m, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Mój przyjaciel wf

Dnia 9 maja w ramach projektu "Mój przyjaciel wf" w naszej szkole gościła pani Małgorzata Niemczyk. Uczniowie klas piątych i szóstych przygotowali prezantacje multimedialne dotyczące mistrzyni Europy w piłce siatkowej, zadawali pytania o jej karierę sportową, polityczną i ciekawostki z życia osobistego. Pani Niemczyk poprowadziła lekcję dla dziewcząt i chłopców z piłki siatkowej, rozdała autografy.

Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Memoriał Pawła Gozdona w Grach i Zabawach

5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi został rozegrany jeden z dwóch półfinałów Memoriału Pawła Gozdona w Grach i Zabawach. Jest to impreza prestiżowa, któa obejmuje dużą liczbę zawodników i zawodniczek (40) z klas I - VI. Zawody stoją na wysokim poziomie dlatego też walka odbywa się do samego końca, a o zwyciestwie często decydują szczegóły.

Nasza reprezentacja pomimo, iż nie dostała się do rundy finałowej zaprezentowała się bardzo dobrze.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy a rodzicom dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych

16 marca reprezentacja naszej szkoły chłopców brała udział w rozgrywkach piłki koszykowej w ramach Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych. Zawody rozgrywane były na przełomie lutego i marca. Ostatecznie dla naszej drużyny zakończyły się one w rundzie półfinałowej. Dobra postawa zawodników pozwoliła pokazać się rywalom z jak najlepszej strony i być motywacją do poprawy poziomu technicznego w przyszłym roku szkolnym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym sezonie.

Finał o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak

16 lutego w Atlas Arenie w Łodzi odbył się finał rywalizacji uczniów klas IV - VI z 12 szkół podstawowych z Łodzi i całego województwa. Wielkim zaszczytem była możliwość startu naszej szkoły w tej prestiżowej imprezie i ostatecznie zajęcie V-go miesjca.

Każda ze szkół wystawiłą 14 osobową reprezentacje, która rywalizowała w czterech konkurencjach. Patronowali im najwybitniejsi polscy lekkoatleci:

- wahadłowa sztafeta sprintersko - płotkarska odbywała się pod okiem halowego Mistrza Europy w biegu na 400 m - Marka Plawgo

- drużynowy skok wzwyż pod okiem Wicemistrza Olimpijskiego w skoku wzwyż Artura Partyki

- rzut piłką lekarską znad głowy - pod opieką halowego Mistrza Świata w siedmioboju Sebastiana Chmary

- finałowa sztafeta 12 x 120 m, któą prowadził Paweł Januszewski, Mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki

Skład naszej drużyny:

IV klasa: Tadeusz Walichnowski, Hanna Śpiewak, Lidia Skalska, Maja Barańska, Adam Jóźwiak

V klasa: Oliwia Klepak, Julia Lubnauer, Szymon Ochmański, Bartosz Eppel

VI klasa: Gabriela Juszczak, Magdalena Krawczyk, Kajetan Niekraszewicz, Patryk Zabieglik

Wszystkim gratulujemy!

Mistrzostwa Łodzi w Konkursie Wiedzy o Sporcie

7 lutego 2017 r. odbył się Konkurs Wiedzy o Sporcie. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy o sporcie w zakresie historii polskiego i międzynarodowego sportu, osiągnięć polskich sportowców na arenie międzynarodowej, znajomość podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin sportu. Uczniowie aktywizowani są do zgłębniania wiedzy o sporcie. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych uczniów i szkół oraz zdiagnozowanie stanu wiedzy o sporcie wśród uczniów łódzkich szkół

Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas 6 w składzie: Zofia Żuk, Anna Mańkowska, Julian Dawid oraz Kajetan Niekraszewicz.

Drużynowo zajęliśmy 8 miejsce. Kajetan Niekraszewicz zajął 3 miejsce indywidualnie.

Gratulujemy!

II Międzyszkolny Turniej Karate

1 grudnia 2016 r w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się II Międzyszkolny Turniej Karate. W rozgrywkach wzięło udział blisko 100 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 12 osób, które na co dzień trenują w Klubie Karate OLIMP pod okiem trenera Macieja Gawłowskiego.
Zawody stały na wysokim poziomie technicznym, zostały bardzo sprawnie przeprowadzone, a organizator stworzył bardzo miłą i przyjazną atmosferę. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zdobywając ostatecznie 10 medali : 1 złoty, 6 srebrnych i 3 brązowe.

III miejsce - Julia Fałat

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Mistrzostwa Łodzi w szachach

W dniu 29 listopada 2016r. w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych w szachach drużynowych.

Nasza dryżyna w składzie: J. Komisarski, J. Czerniawski, J. Majchrzak, A. Miszczak zajęła wysokie 4. miejsce.

19. Szkoła Podstawowa nr 137/II

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zawody - Trzeźwa głowa pewna ręka

26 listopada w hali Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej odbył się turniej piłki ręcznej dzieci ze szkół podstawowych, połączony z bardzo ważną pogadanką na temat: " Trzeźwa głowa = pewna ręka". Inicjatorem programu był pan Jerzy Bończak, czołowa postać łódzkiej piłki ręcznej. Do rywalizacji stanęły cztery szkoły, wyłonione drogą eliminacji dzielnicowych. Nasza reprezentacja liczyła 12 osób z klasy III D i IV B.

Pierwsze miejsce należało do SP 136, a trzecie do SP 141. Gościem specjalnym była Aleksandra Urbańczyk - polska pływaczka, rekordzistka i Mistrzyni Polski.

Uczniowie klasy III D zajęli w tej rywalizacji pierwsze miejsce w Łodzi, a uczniowie klasy IV – trzecie, co w końcowej klasyfikacji dało naszej szkole zaszczytne drugie miejsce w Łodzi.

Uczniowie bardzo dziękują rodzicom za wspaniały doping. Wszytkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Turniej finałowy

16 listopada w naszej szkole odbył sie turniej finałowy dzielnicy Bałuty w piłkę ręczną i dwa ognie na zasadach piłki ręcznej.

Mecze rozgrywane były w ramach projektu Urzędu Miasta "Trzeźwa głowa - pewna ręka" w klasach III D i IV B, którego koordynatorem jest Pan Jerzy Bończak.

Reprezentacje naszej szkoły awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się w najbliższą sobotę na obiektach Uniwersytetu Łódzkiego.

Rozgrywki grup eliminacyjnych

19 października na obiektach widzewskich szkół odbyły się rozgrywki grup eliminacyjnych w piłkę nożną chłopców i piłkę ręczną dziewcząt. Obie reprezentacje wypadły bardzo dobrze wychodząc z grup.

Kolejne zmagania odbędą się na wiosnę.

Trzecie miejsce!

Nasza uczennica Gabrysia Juszczak zajęła 3. miejsce w województwie łódzkim w biegach przełajowych. Zawody odbyły się w Uniejowie 28.09.2016 r.

Serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Łodzi w indywidualnych biegach przełajowych

20 września w Parku Poniatowskiego odbyły się Mistrzostwa Łodzi w indywidualnych biegach przełajowych. Gabrysia Juszczak zdobyła 1 miejsce, pokonała 126 dziewczynek biorących udział w biegu.

Kolejny etap odbędzie się w Uniejowie na Mistrzostwach Województwa!