Najlepszy sportowiec roku szkolnego 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 najlepszymi sportowcami Szkoły Podstawowej nr 122 w Łodzi zostali: Gabriela Juszczak z klasy V D oraz Bartosz Bargiel z klasy VI D.

Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!

Mistrzostwa Łodzi w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców

W czerwcu odbyły sie Lekkoatletyczne Zawody dla klas III i IV. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w Łodzi.

Mistrzostwa Łodzi w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców

W maju odbyły się Lekkoatletyczne Zawody na AZS Lumumby. Dziewczynki zajęły III miejsce w Łodzi, chlopcy VI. Najlepszą łódzką wieloboistką została Gabriela Juszczak a wieloboistą Ignacy Dawid.

Orlikowa Piłka Ręczna

W maju na boisku szkolnym naszej szkoły odbyły się zawody z piłki ręcznej. Udział brały drużyny mieszane (chłopcy i dziewczęta). Reprezentacja szkoły zajęła I miejsce.

Mistrzostwa Łodzi w Piłce Nożnej Chłopców

W kwietniu odbyły sie Mistrzostwa Łódzi w Piłce Nożnej Chłopców. Po wieloetapowej walce chłopcy zajęli III miesjce w Łodzi. Zdobyli brązowy medal.

Mistrzostwa Łodzi w Piłce Koszykowej Dziewcząt

W marcu odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Rozgrywki zakończyły się w na etapie grupowym.

Memoriał Pawła Gozdana

W kwietniu uczniowie klas I-IV, wzięli udział w Memoriale Pawła Gozdana w grach i zabawach. W zawodach brałą udział ponad czterdziestka dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Dla niektóych z nich były to pierwsze zawody w życiu. Uczniowie pokonali etap grupowy i ćwierćfinałowy.

Zawody zakończyliśmy na etapie półfinałowym.

Mistrzostwa Łodzi w Piłce Koszykowej Chłopców

W marcu odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Piłce Koszykowej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły pokonałą wszystkich rywali, zajęła I miejsce w Łodzi i awansowała do zawodów wojewódzkich.

W dniu 13 kwietnia 2016 roku w Ujeździe odbył się finał wojewódzki - ENERGA BasketCup Igrzyska Młodzieży Szkolnej - w mini koszykówce chłopców, zakończony przez Szkołę Podstawową 122 na III miejscu w województwie łódzkim.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna SP 122 uległa zespołowi SP4 ze Skierniewic 21:24, pokonała SP 14 z Tomaszowa Mazowieckiego 27:24. W meczu o III miejsce pokonała zespół SP 4 z Bełchatowa 69:18.

Młody PEDROS CUP

W lutym w Hali Atlas Arena uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w prestiżoych zawodach MŁODY PEDROS CUP ŁÓDŹ O PUCHAR FUNDACJI Carolline B. LeFrak i walczyc o tytuł najlepszej szkoły lekkoatletycznej w Polsce. W zawodach wzięło udział 12 najlepszych szkół podstawowych wyłonionych w trakcie ogólnopolskich eliminacji.

Ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na III miejscu, ustepując jedynie szkołom sportowym.

Uczestnicy zawodów i ich rodzice otrzymali bilety na Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny w Atlas Arenie, w którym brali udział sportowcy z całego świata.

Konkurs wiedzy o sporcie

W styczniu w naszej szkole został przeprowadzony Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie. Wzięło w nim udział ponad czterdziestu uczniów i uczennic klas IV-VI. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców, którzy najlepiej napisali test, reprezentowało szkołę w Łódzkim Konkursie Wiedzy o Sporcie.

Udział zakończył się czwartym miejscem.

Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej

Zawody odbyły się 17 listopada na obiekcie UKS Anilana, ul. Sobolowa 1. Nasi chłopcy pokonali kilka etapów i dostali się do finałów. W turnieju finałowym wystartowały zespoły: SP 34, SP 122, SP 160 oraz SP 202.

Nasz Szkoła wywalczyła III miejsce w Łodzi.

Upowszechnienie Kultury Fizycznej - Dwa Ognie Dziewcząt

W listopadzie reprezentacja dziewcząt (nie trenująca w klubach sportowych), wzięła udział w Turnieju Dwóch Ogni Usportowionych. Uczennice klas V-VI pokonały wiele drużyn, przeszły wszystkie etapy i zakwalifikowały się do rozgrywki finałowej.

Ostatecznie zajęły III miejsce w Łodzi.

Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Mimo trudnych warunków atmosferycznych i dużej konkurencji (około 30 szkół), zawody zakończyły się sukcesem.

Chłopcy zajęli III miejsce w Łodzi, dziewczęta VII.