url niezgodny z rzeczywistym dostepem Zielona Szkoła w Pogorzelicy - Szkola Podstawowa nr 122

Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi

Zielona Szkoła w Pogorzelicy

W dniach 27 – 31 maja 2019 roku uczniowie klas 4c, 4d, 6b, 6c i 8a uczestniczyli w Zielonej Szkole w Pogorzelicy. Głównym celem było poznanie regionu północno – zachodniej Polski: jego kultury, historii, zabytków i przyrody. Każde z odwiedzanych  miejsc miało wiele do zaoferowania, a zwiedzaniu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.

W Trzęsaczu podziwialiśmy ruiny średniowiecznego kościoła zniszczonego przez proces abrazji (dzięki wizycie w jedynym w Europie Multimedialnym Muzeum 15-go Południka wiemy już, na czym ten proces polega!), z tarasu widokowego latarni morskiej w Niechorzu zachwycaliśmy się pięknem wybrzeża rewalskiego, zaś w Kołobrzegu zwiedzaliśmy m.in. Stare Miasto, molo, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Stojąc niedaleko pomnika Małego Rybaka obserwowaliśmy ogromne statki towarowe wpływające do głównego portu miejskiego.

Do powyższych atrakcji dodać należy pieszą wycieczkę Szlakiem Nadmorskim z Trzęsacza do Niechorza, przejażdżkę zabytkową kolejką po ponad 100-letniej trasie kolejkowej, dyskotekę, laser tag, ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy ruchowe, doskonalenie nauki pływania na basenie w Kołobrzegu.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.