url niezgodny z rzeczywistym dostepem Zielona Szkoła uczniów klas V B, V C i VII A - Szkola Podstawowa nr 122

Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi

Zielona Szkoła uczniów klas V B, V C i VII A

W dniach 7 – 11 maja br. uczestniczyliśmy wraz z naszymi wychowawcami w pięciodniowej wycieczce w Tatry i na Podhale.

Nasz pensjonat znajdował się w Małym Cichym -  miejscowości, która zauroczyła nas już pierwszego dnia do tego stopnia, że zaraz po posiłku poszliśmy na spacer na wzgórze Tarasówka.

Następnego dnia staliśmy się już dumnymi zdobywcami Wierchu Zgorzelisko (1105 m n.p.m.). Wieczorem tego samego dnia czekała na nas jeszcze jedna atrakcja - mieliśmy możliwość zobaczenia sprzętu do skoków narciarskich, obejrzenia z bliska cennych trofeów czy przymierzenia stroju skoczka narciarskiego. Do świata skoków narciarskich zaprosili nas sami Maciej i Jakub Kot!

Z każdym kolejnym dniem było coraz ciekawiej: zwiedziliśmy Zakopane z Krupówkami, skocznią narciarską oraz przepięknym Starym Kościołem i Cmentarzem na Pęksowym Brzyzku. Jak przystało na prawdziwych taterników ;) nie mogliśmy sobie również odmówić wejścia na Gubałówkę. Udaliśmy się również na spacer edukacyjny do interaktywnego Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Podczas tatrzańskiego dnia przeszliśmy wiele kilometrów Doliną Kościeliska, aby dotrzeć do schroniska na Hali Ornak. Zachęceni przez lokalnego przewodnika dotarliśmy również nad Smreczyński Staw! Naszą wędrówkę uprzyjemniał zapach oscypków i beczenie owiec. Po powrocie próbowaliśmy swoich sił w budowaniu szałasów, co okazało się niełatwym zajęciem i wymagało od nas niezwykłej kreatywności.

Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale szczęśliwi. Program wycieczki był naprawdę atrakcyjny i pozwolił szczerze zachwycić się pięknem nie tylko gór, ale i całego Podhala.