Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi

Promujemy czytelnictwo

„Warto czytać!”- to projekt z zakresu edukacji czytelniczej skierowany w roku szkolnym 2017/2018 do uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej nr 122 w Łodzi. W Polsce systematycznie maleje liczba aktywnych czytelników, dlatego istotne jest zachęcanie do czytania i wypracowywanie nawyków czytelniczych. Pamiętając, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzone przez inne osoby postanowiliśmy stworzyć szkolny projekt promujący czytelnictwo.

Założeniem projektu jest kształcenie nawyków czytelniczych uczniów, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie, wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci oraz kształtowanie postaw dziecka. W ramach działań przeprowadzono zajęcia na których realizowano określone zadania. I tak między innymi uczniowie klas starszych świetnie poradzili sobie z prezentowaniem ulubionych książek rodziców lub dziadków w formie : albumu, wywiadu, sondażu itp. Dzięki współpracy z nauczycielami informatyki powstały foldery biblioteki. Kolorowe, przejrzyste zachęcają do korzystania z czytelni i sięgania po nowości.

Czytelnię w budynku B zdobią plakaty z bohaterami zachęcające do poznania treści książek, to „plastyczne” wyniki plebiscytu - „Książka, którą warto przeczytać”. Młodsi wykonywali ilustracje, plakaty, prowadzili piękne lekturniki. Chętnie brali udział w konkursach plastycznych oraz wykazywali się wiedzą na temat przeczytanych książek.