Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi

Konkurs Samorządu Uczniowskiego - Maj

Konkursy maja - są podsumowaniem szkolnej akcji "Owoce i warzywa w szkole", a jednocześnie utrwaleniem wiedzy zdobytej o zapylaczach - pszczołach.

Klasy I - praca plastyczna płaska, kolaż (zwierająca techniki mieszane - bez plasteliny) pt. "Sałatka owocowa zdrowia nam doda" - dzieci tworzą pracę w formacie A4, przedstawiając w ciekawy sposób owoce w sałatce - praca ma zachęcać do codziennego spożywania owoców. Prace podpisujemy z tyłu.

Klasy II - płaska praca plastyczna, kolaż (techniki mieszane- bez plasteliny) pt.
"Warzywa jem, więc dużo wiem". Dzieci mają za zadanie przedstawienie w swojej pracy warzyw, z których można wykonać pyszną i zdrową sałatkę warzywną. Interpretacja i pomysł może być bardzo dowolny - w formacie A4. Prace podpisujemy z tyłu.

Klasy III - praca wykonana na komputerze w formacie A4 - "Przepis na zdrową sałatkę owocową lub warzywną". Zadaniem dzieci jest napisanie na komputerze przepisu- dbamy tu o poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, prawidłowy zapis i rozmieszczenie opisu na stronie. Jednocześnie praca musi zawierać część wizualną tej sałatki, może być to zdjęcie takiej sałatki (piktogramy z Internetu- złożone w cały rysunek) lub rysunek wykonany samodzielnie. Zdjęcie -czy piktogramy z Internetu lub też rysunek mogą stanowić załącznik do pracy na drugiej kartce -też formatu A4. Prace podpisujemy z tyłu.

Termin oddania prac konkursowych do 14 maja - poniedziałek !
Prace muszą być podpisane z tyłu tj. imię, nazwisko i klasa.

WAŻNE:
Prosimy uczestników konkursów o przestrzeganie wytycznych podanych przy konkursach.
Prace uczniów nie przestrzegających reguł nie będą rozpatrywane !!!
Ocenie będą podlegały zgodność z tematem, estetyka i oryginalność pracy.
Jednocześnie przypominamy, że wszystkie prace konkursowe są własnością szkoły, będą one służyły do ozdoby i tworzenia wystaw.
Osoby, które nie wyrażają na to zgody, nie mogą brać udziału w konkursach.
Życzymy powodzenia przy realizacji zadań w tym miesiącu.

Opiekunowie SU